تهیه سرپناه برای مادر رها شده از اعتیاد

به همت اعضای انجمن جوانان کارآفرین استان تهران و در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی این نهاد بخش خصوصی، خانواده تحت پوشش و بهبودیافته مرکز جامع کاهش آسیب اعتیاد زنان، صاحب منزل مسکونی شد.

پانزدهم رمضان، سالروز ولادت امام سوم شیعیان و روز ملی «تکریم خیرین» نامگذاری شده است؛ از این رو انتشار خبری از اقدام نیکوکارانه چندی پیش جوانان فعال بخش خصوصی، می‌تواند در راستای تشویق و ترویج فرهنگ‌ نیکوکاری و عمل به مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها و اشخاص تلقی شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در بازدید اعضای انجمن جوانان کارآفرین استان تهران از مرکز جامع کاهش آسیب اعتیاد زنان واقع در میدان شوش، که چندی قبل صورت گرفت، کارآفرینان جوان ضمن بازدید از وضعیت و امکانات این مرکز خدمات‌رسانی به افراد آسیب‌دیده از اعتیاد، به تعهد قبلی خود مبنی بر رفع برخی مشکلات ساکنان این مرکز عمل کردند و در همین راستا طی همیاری اعضای این انجمن، کلید یک باب منزل مسکونی استیجاری را تحویل یکی از افراد بهبود یافته این مرکز دادند، مادری که موفق شده از چنگ اعتیاد رها شود و اکنون با سرپناهی که برایش فراهم شده و شغلی که به او پیشنهاد شده می‌تواند بار زندگی خود و فرزندانش را بر دوش بکشد.

انجمن جوانان کارآفرین استان تهران که در اتاق بازرگانی تهران به ثبت رسیده، علاوه بر رسیدگی به مسائل کسب‌و‌کار جوانان کارآفرین، در حوزه مسولیت‌های اجتماعی نیز فعال است. در همین رابطه، این انجمن در گام نخست شروع به کار، کمیسیون مسئولیت اجتماعی را در کنار دیگر کمیته‌های اجرایی راه‌اندازی کرد تا رسیدگی به چالش‌های اجتماعی و مشارکت در کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی نیز در کانون مسولیت‌های این انجمن نوپا قرار گیرد.

ایجاد سرپناه امن برای یکی از مادران تحت پوشش مرکز جامع کاهش آسیب اعتیاد زنان که هفته گذشته از سوی اعضای انجمن جوانان کارآفرین رقم خورد، اتفاقی است که رویکرد و توجه کارآفرینان جوان و خلاق را به کاهش آسیب‌های اجتماعی پررنگ نشان می‌دهد.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart