نشست اعضای هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین تهران با رییس اتاق بازرگانی ایران

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، اعضای هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان تهران با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران دیدار کردند. رئیس پارلمان بخش خصوصی در این دیدار ضمن تأکید بر بها دادن به جوانان به‌خصوص در عرصه‌های اجرایی کشور تأکید کرد که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران حامی جوانان کارآفرین است.

در این نشست صمیمانه، روسای کمیسیون‌های تخصصی انجمن جوانان کارآفرین استان تهران ضمن قدردانی از همراهی و پیگیری‌های اتاق ایران برای تشکیل این انجمن، به بیان مهم‌ترین مشکلات خود پرداختند.

به گفته علی محمدی‌تات رئیس هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان تهران، گرچه در تریبون‌های مختلف بر همراهی جوانان در عرصه‌های اجرایی کشور تأکید می‌شود اما متأسفانه در عمل کمتر به حضور جوانان به‌ویژه فعالان استارتاپی و کارآفرین بها داده می‌شود.

او به نمایندگی از اعضای انجمن جوانان کارآفرینان خواستار حمایت اتاق ایران در حوزه‌های مختلف و همچنین حضور نمایندگانی از اعضای انجمن در کرسی‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از جمله شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و کمیته ماده 12 شد.

حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق ایران ضمن اعلام موافقت با حضور اعضای هیات مدیره جوانان کارآفرین در کمیته ماده 12 و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، خبر داد: اتاق ایران در نظر دارد در قالب یک طرح اجرایی، استارتاپ‌ها را به عنوان واحدهای R&D بنگاه‌های سنتی در نظر بگیرد.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در این نشست گفت: باید بپذیریم که باور به جوانان کم است و این مشکل در فرهنگی ریشه دارد که از خانواده تا جامعه کمتر به جوانان میدان می‌دهند. در حالی در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته این جوانان هستند که در عرصه‌های اجرایی حضور جدی دارند. حتی برای خود ما هم که به سفرهای خارجی می‌رویم گاهی باورکردنی نیست با شخص جوانی ملاقات کنیم که به عنوان وزیر یک کشور معرفی می‌شود.

شافعی خطاب به اعضای هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان تهران گفت: معتقدم شما اعضای انجمن جوانان کارآفرین که اولین دوره این انجمن را بنیان‌گذاری کرده‌اید رسالت مهمی بر عهده‌ دارید. به همین منظور باید پایه و اساس این انجمن به‌ درستی گذاشته شود تا بعدها به جایگاه رفیع خود برسد. در همین اتاق انجمن‌هایی هستند که در همان ابتدای تأسیسشان، عیناً همین توصیه را کردم اما متأسفانه پایه تأسیس انجمن کج گذاشته شد.

رئیس اتاق ایران با تأکید بر این موضوع که کار اساسی شما اعضای انجمن جوانان کارآفرین «مراقبت» و وظیفه اصلی اتاق ایران «حمایت» است، افزود: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به حرکتی که در راستای تشکیل انجمن جوانان کارآفرین استان تهران انجام‌شده، باور دارد و همین راستا وظیفه خود می‌دانیم که حمایت‌های لازم را از شما داشته باشیم تا همان هدفی که شما اعضای انجمن جوانان کارآفرین استان تهران تحت عنوان «جانشین پروری» تأکید داشتید، محقق شود.

شافعی همچنین به اعضای هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان تهران توصیه کرد که در راستای برنامه‌های بلندمدت، تجربه‌های جهانی و الگوبرداری از نمونه‌های موفق را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.

رئیس اتاق ایران با اشاره به مشکلاتی که جوانان کارآفرین با آن مواجه هستند، گفت: مشکلاتی که شما در این جلسه به آن اشاره کردید و راه‌حل‌های آن کاملاً مشخص است؛ اما متأسفانه گاهی ازآنجاکه باید برای حل مشکلات اقدام نمی‌کنیم و صرفاً به برخی کارها که حکم مسکن برای مشکلات دارند بسنده می‌کنیم.

شافعی تأکید کرد: امیدوارم با فعالیت شما جوانان این نکته برای مسئولان به‌خوبی روشن شود که ما در سیستم قاعده گذاری در اقتصاد مشکل‌داریم و تا از اینجا شروع نکنیم، مشکلات به‌طور ریشه‌ای حل نخواهد شد.

رئیس اتاق ایران ضمن اعلام موافقت با حضور اعضای هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان تهران در کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران، افزود: اتاق ایران همواره از شنیدن دیدگاه‌های جوانان و اعضای هیات مدیره جوانان کارآفرین استقبال می‌کند و بر همین اساس مانعی برای حضور اعضای هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین در کرسی‌های اتاق ایران ازجمله شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و همچنین کمیته ماده 12 وجود ندارد.

رئیس اتاق ایران همچنین باهدف حمایت و همراهی با انجمن جوانان کارآفرین استان تهران از انتخاب دو عضو این انجمن به‌عنوان مشاور رئیس اتاق ایران خبر داد.

تقدیر از جوان کارآفرین برنده در فینال CACCI

در این مراسم رئیس و نایب‌ رئیس اتاق ایران از نازنین دانشور بنیان‌گذار و مدیرعامل وب‌ سایت خرید گروهی تخفیفان که پس از حضور در مرحله فینال رقابت جایزه کارآفرین جوان کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا–اقیانوسیه (CACCI)، موفق به کسب رتبه نخست شد، با اهدای لوح یادبودی تقدیر کردند.

هم‌چنین عنوان عضو افتخاری انجمن جوانان کارآفرین توسط رییس هیئت مدیره انجمن دکتر علی محمدی، به خانم دانشور اعطا گردید.

لینک فیلم نشست در کانال آپارات انجمن:

https://www.aparat.com/v/vSp5P

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart