اعضای انجمن جوانان کارآفرین استان تهران با پدرام سلطانی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران دیدار کردند

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ایران، پدرام سلطانی نایب‌ رییس اتاق ایران در نشست با اعضای انجمن کارآفرینان جوان، کارکردهای اصلی این انجمن را جانشین پروری، توجه به مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها، شبکه‌سازی و کارآفرینی دانست.

نایب‌رییس اتاق ایران طی نشستی با اعضای انجمن کارآفرینان جوان از تعارض‌های موجود بین فرهنگ عمومی کشور و مسیری که باید برای توسعه طی شود، صحبت کرد و خواستار شناسایی ضعف‌های فرهنگی و اجتماعی موجود در سطح جامعه توسط اعضای این انجمن‌ها شد.

وی همچنین کارکردهای انجمن کارآفرینی را مورد توجه قرار داد و گفت: اولین بعد از فعالیت‌های اعضای انجمن، توجه به جانشین پروری است. نسل جوان باید بتوانند در قالب این انجمن، کار غیرانتفاعی، فعالیت اجتماعی و تشکل‌گرایی را تمرین کرده و توانایی به عهده گرفتن مسئولیت‌های بزرگ‌تر را به دست آورند.

نایب‌رئیس اتاق ایران با نگاه به فرهنگ عمومی جامعه و ناهماهنگی آن با مسیر توسعه، تصریح کرد: ویژگی‌های لازم برای آموزش مشارکت در بین کودکان کشور وجود ندارد و این یک دغدغه مهم و اساسی است که باید برای آن فکری کرد.

سلطانی از انجمن‌های جوانان خواست که تمرکز خود را روی شناسایی ضعف‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه بگذارند و سپس با اولویت‌بندی آن‌ها، راه‌حل‌های مناسب برای مقابله با این موانع را پیدا کنند.

سلطانی خاطرنشان کرد: جامعه‌ای توسعه پیدا می‌کند که همه در آن فرصت مشارکت داشته باشند. به همین دلیل در این انجمن‌ها جایگاهی برای نقش‌آفرینی زنان در نظر گرفتیم.

وی کارآفرینی را کارکرد دوم انجمن‌های جوانان دانست و ادامه داد: پایگاه اصلی کارآفرینی، تشکل‌های جوانان است. پایه‌گذاری درست و منطقی این موضوع، همت جوانان را می‌طلبد چراکه موتور محرک خلاقیت در اختیار جوانان است.

نایب‌رئیس اتاق ایران، موضوع بعدی را مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها عنوان کرد و گفت: این بخش نیز با خلاقیت، کار داوطلبانه و انرژی مضاعف گره خورده که همه این موارد از ویژگی‌های جوانان است.

هم افزایی و تعامل بین انجمن‌های جوانان فعال در سطح کشور می‌تواند در پیشبرد اهداف آن‌ها مؤثر باشد.

وی شبکه‌سازی را بُعد چهارم فعالیت‌های انجمن‌ها معرفی کرد و ادامه داد: برای انجام این مأموریت باید پا را فراتر از استان خود بگذاریم و علاوه بر فعالیت‌هایی در سطح ملی باید حضور بین‌المللی خود را نیز تقویت کنیم. برقراری ارتباط با اتاق بین‌المللی جوانان از دیگر برنامه‌های است که باید از سوی انجمن‌های مذکور دنبال شود.

سلطانی ضمن تأکید بر کسب مهارت‌های مختلف برای حضور مؤثر در صحنه‌های جهانی، تصریح کرد: متأسفانه سال‌هاست نسبت به کسب مهارت‌های مختلف غفلت کرده‌ایم و همین موضوع ما را از صحنه بین‌المللی عقب رانده است.

در ادامه، اعضای حاضر در این نشست به هم‌اندیشی و مبادله تجربیات خود پرداختند.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart