دیدار اعضای انجمن جوانان کارآفرین با حجت الاسلام و المسلمین نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی

راه حل برون رفت از وضعیت اقتصادی کنونی کشور، بها دادن به جوانان متخصص و متعهد است.

به گزارش روابط عمومی انجمن جوانان کارآفرین استان تهران، دکتر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم، پرند و بهارستان روز چهارشنبه مورخ 1397/7/4 در بین اعضای انجمن جوانان کارآفرین استان تهران حضور یافت.

در ابتدای جلسه، رییس هیئت مدیره انجمن، آقای دکترعلی محمدی تات به بیان دغدغه‌های اقتصادی کنونی در بین اعضای انجمن پرداخت. وی افزود: عدم شایسته سالاری و عدم استفاده از ظرفیت موجود در حوزه جوانان شایسته در مدیریت کشور باعث بروز ضعف، رخوت و عدم انگیزه کافی در مدیران اجرایی برای بهبود اوضاع به چشم می‌خورد.

سپس دکتر نوروزی با تاکید بر این که دانستن حق مردم و جوانان است اظهار داشت: شما جوانان باید به عنوان پیش قراولان این عرصه در آگاهی بخشی به فعالین اقتصادی و آحاد جامعه توان حداکثری خود را به کار بگیرید.

وی با اشاره به این که موضوع تصویب لایحه بانکداری اسلامی در اولویت برنامه‌های کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس است از نقد و بررسی لایحه توسط کمیسیون‌های مربوط انجمن جوانان استقبال کرد. وی عامل اصلی وضعیت کنونی اقتصادی کشور را عدم چابکی و فربه شدن نهادهای دولتی عنوان و تاکید کرد: راه حل برون رفت از وضعیت اقتصادی کنونی کشور، بها دادن به جوانان متخصص و متعهد است. وی افزود: بیش از چهار هزار واحد صنعتی در رباط کریم مشغول فعالیت هستند و این منطقه به عنوان قطب صنعتی استان تهران به شمار می‌رود اما وجود برخی قوانین، فعالیت این واحدهای صنعتی را با مشکل رو به رو کرده است. وی با اشاره به قانون مالیات بر ارزش افزوده، این قانون را نیازمند اصلاحات جدی دانست.

نوروزی با تاکید بر این که عملکرد شرکت‌های پتروشیمی در عدم تزریق ارز صادراتی به بازار ثانویه مورد قبول نیست، افزود: استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در راستای همین انتقاد بوده است.

ایشان در پایان با طرح پیشنهاداتی پیرامون توسعه محصولات کشاورزی و آسیب شناسی موضوع واردات بدون تعرفه، از اعضای انجمن خواست تا نتایج تحقیقات و گزارشات خود را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه دهند.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart